dla Rodziców

Bajkowe wakacje – to jedyna i niepowtarzalna okazja, by za przystępną cenę i z bardzo atrakcyjnym programem wyruszyć po przygodę. Naszym naczelnym hasłem jest idea Tomka Hopfera: „W zdrowym ciele zdrowy duch, preferujmy ciągły ruch”.

Nasi Uczestnicy wyruszą w kolejne podróże, aby odpocząć i oderwać się od codzienności, poznać nowych interesujących ludzi, nowe koleżanki i kolegów. Wyruszą by dotknąć własną zmysłowością niesamowite krajobrazy i zachwycającą przyrodę, wchłonąć kulturę i historię innych regionów. Państwa Pociechy rozkoszować się będą nowymi smakami i zapachami kulinariów, poddawać wirowi tańca i muzyki, a każdy dzień przyniesie im nowe atrakcje i wyzwania artystyczno – sportowe.

W trosce o bezpieczeństwo, rodzinną atmosferę oraz zdrowie do dyspozycji uczestników pozostaje sprawdzona i doświadczona kadra pedagogiczna z wysokimi predyspozycjami psychofizycznymi i katalogiem uprawnień turystycznych (krajowych i zagranicznych).

Nie zwlekajcie więc z decyzją, bo musimy wszystko wcześniej zaplanować i zarezerwować. Warunki płatności można ustalić indywidualnie w zależności od Państwa możliwości.

Każdy nasz wypoczynek jest zgłaszany do Kuratorium Oświaty w ustawowym terminie. Wystawiamy fakturę, więc istnieje możliwość odliczenia z funduszu socjalnego w zakładzie pracy. 

Niezbędny ekwipunek

Aktualne dokumenty: legitymacja, dowód osobisty lub paszport (dla wypoczynku w miejscowościach: Międzywodzie, Szklarska Poręba, Murzasichle), czytelnie opisane i spakowane w pudełeczko (adekwatne do zawartości) leki (tylko wykazane w karcie kwalifikacyjnej Uczestnika) przekazane dla kierownika wypoczynku, mały plecak, kubek termiczny, nakrycie głowy (czapka/chustka), krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, strój i klapki kąpielowe, 2 ręczniki (kąpielowy i plażowy), czystą bieliznę i skarpetki na każdy dzień, piżamę, dresy, spodnie krótkie i długie, ciepłą bluzę lub polar, kurtkę, koszulki, buty sportowe, sandały, przybory toaletowe (żel, szampon, pasta, szczoteczka do zębów), pelerynę przeciwdeszczową lub duży worek na śmieci, notes, długopis, rozsądne kieszonkowe w drobnych nominałach (można zdeponować u wychowawcy w podpisanej kopercie i oznaczonej kwocie), latarka.

Artykuły kosmetyczne należy wziąć adekwatnie do potrzeby (np. w saszetkach, zaczętych opakowaniach). Nie należy brać całych wielkich opakowań, które zajmują miejsce w bagażu i są niepotrzebnym obciążeniem dla Dziecka.

Obóz w górach: buty z twardą podeszwą

Każdy Uczestnik wypoczynku powinien sam spakować swój bagaż. Chodzi o to, żeby Dziecko orientowało się co jest potrzebne na wyjazd oraz wiedziało co ma zapakowane. Rodzicu, sprawdź zawartość bagażu dyskretnie, a przekonasz się, że wcale nie jest źle spakowany.  Ponadto, każde Dziecko musi mieć tyle bagażu (nie więcej jak 20 kg), żeby samo było w stanie go udźwignąć.

Posiadanie telefonu 

Uczestnicy wypoczynku mogą posiadać telefony. Korzystanie z nich będzie jednak ograniczone, ustalone wspólnie z Uczestnikami i Kierownikiem wypoczynku. Prosimy Rodziców o nie dzwonienie w godzinach wieczornych, aby nie wzmagać niepotrzebnej tęsknoty Dziecka za domem. 

Na bieżąco będziemy wrzucać (na specjalnie utworzony na potrzeby obozu adres podany przed rozpoczęciem turnusu) zdjęcia. Będą więc Państwo mogli śledzić co się dzieje na kolonii/obozie, a w razie pilnej konieczności sami do Was zadzwonimy. Prosimy więc o ograniczenie telefonów do Dziecka do niezbędnego minimum.

Pozwólmy więc Waszym Pociechom odpocząć, nawiązać nowe osobiste relacje z rówieśnikami, dostrzec piękno krajobrazów, uczestniczyć w zajęciach, odkryć nowe gry, zabawy, wartości, sposoby radzenia sobie bez telefonu, itp. Po powrocie Dzieci z wypoczynku nadrobią Państwo stracony czas, a opowieściom nie będzie końca.  

Transport

W tym roku w góry i nad morze (do Międzywodzia) jedziemy pociągiem (dodatkowa atrakcja dla Dzieci) przez Augustów, Białystok, Warszawę. Ostatni  odcinek trasy będzie autokarem/busem. Dziecko może wsiąść/wysiąść na trasie przejazdu. 

Do Stegny jedziemy autokarem klasy turystycznej (klimatyzacja, rozkładane siedzenia, pasy bezpieczeństwa, tv, radio, toaleta – w awaryjnych sytuacjach).  Godzina wyjazdu z Suwałk będzie podana w późniejszym terminie. Przed podróżą kierowcę i autokar sprawdzi policja.

Do Gawrych Rudy dojazd własny.

Dobrowolne ubezpieczenia

Mają Państwo prawo do zawarcia dodatkowej dobrowolnej umowy ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w kolonii/obozie (2,6% wartości imprezy) lub dobrowolnej umowy od kosztów przerwania kolonii/obozu (1,3% wartości imprezy) spowodowanych nieszczęśliwym wypadkiem, nagłym zachorowaniem, itp. na wypadek braku możliwości wzięcia udziału w imprezie. Więcej szczegółów: OWU Koszty Rezygnacji. Ubezpieczenie można zawrzeć u Organizatora za dodatkową opłatą w momencie zgłoszenia Dziecka na wypoczynek.